Копання, поглиблення та чистка криниць

м. Львів,вул. Городоцька 355, 380673733449

Get Adobe Flash player
FB
G+

Як очистити воду в криниці від заліза

На пристрій свердловини або колодязя на ділянці йде досить багато коштів, праці та часу. Але, зробивши це і отримавши власне джерело чистої і смачної води, ми випробовуємо цілком з'ясовне задоволення і сподіваємося, що такою вона залишиться на довгі роки.Виявивши одного разу, що вода в колодязі жовтого кольору, неможливо не відчути розчарування і тривогу: чому це сталося? Чим загрожують такі прикрі зміни?

Причини та способи їх усунення 

Як правило, колодязна вода буває каламутною і брудною відразу після його пристрою або після рясного паводка. З часом вона відстоюється і стає прозорою. 

Але іноді трапляється зворотний процес - колись чиста і прозора рідина набуває жовтого відтінку, а то і неприємний запах. Що може стати причиною такої метаморфози?

іржа 

Вода може стати жовтою через присутність в ній окисленого заліза або, говорячи простою мовою - іржі.

Звідки вона береться: 

• Залізо може міститися в самій воді і окислюватися, вступаючи в реакцію з киснем. 

• Те ж саме відбувається, якщо в колодязі присутні які-небудь елементи або конструкції з металу, наприклад, труби, фільтри, деталі водопідіймального обладнання. Нерідко з колодязя або свердловини надходить прозора на вигляд вода, яка міняє колір в процесі відстоювання в ємності. При цьому на дно може випадати осад.

Це пов'язано із збільшенням концентрації кисню, що вступає в хімічну реакцію з залізом. Цим пояснюється, чому вода з колодязя жовтіє не відразу, а через якийсь час. Перемогти іржу можна за допомогою спеціальних фільтрів, якими обладнується система водопідготовки. Це в тому випадку, якщо вода качається насосом і надходить у будинок по трубах.

Якщо водопровід відсутній і ви носите воду з колодязя відрами, її слід відстоювати, а потім пропускати через глечики фільтри зі змінними касетами. 

Рада. Якщо ви плануєте пробурити свердловину замість колодязя, використовуйте для неї обсадні труби з пластика з сітчастим фільтром з нержавіючої сталі.

Пісок і глина 

Якщо колодязь неглибокий і викопаний своїми руками до найближчого до поверхні землі піщаного водоносного шару, у воді може бути присутнім висока концентрація глини або піску. Наявність цих речовин може пояснюватися і грубими дефектами в конструкції колодязної колони, коли шви між кільцями недостатньо герметичні і частинки глини проникають в воду через щілини, змінюючи їй склад і колір.

Методи усунення цієї проблеми: 

• Установка фільтрів грубої очистки на водопровід; 

Увага! Використовуваний для перекачки водяний насос повинен бути призначений для роботи з рідинами, у складі яких є грубі домішки. 

• Ремонт колодязя з попередньою відкачкою з нього води; 

• Засипка дна колодязя дрібним гравієм або щебенем.

Іноді доводиться застосовувати весь комплекс заходів, щоб добитися хорошого результату.

Танін і гумусова кислота 

Якщо джерело води розташований в місцевості з торф'янисті грунтами, в нього можуть проникати такі органічні речовини, як танін і гумусова кислота. Самі по собі вони не погіршують якість води і не шкодять здоров'ю людини, але при взаємодії з фільтруючими елементами надають воді жовтий відтінок. 

Усунути його допомагають звичайні вугільні фільтри, ціна яких дуже невисока.

сміття 

Інструкція з експлуатації колодязів недарма вимагає пристрою для нього надійною кришки для захисту води від потрапляє ззовні сміття. Піднята сильним вітром пил, атмосферні опади, опадає листя, що потрапили в колодязь, негативно впливають на якість води. 

Жовтий колір вона може придбати як раз через гниючих у воді листя, в якому теж багато заліза.

Установка кришки і періодична чистка допоможуть уникнути засмічення.

Чим небезпечна жовта вода 

Зміна кольору води явно сигналізує про погіршення її якості. Щоб зрозуміти, чи придатна вона для вживання і повсякденного використання, чи не завдасть вона шкоди вашому здоров'ю, необхідно провести лабораторний аналіз.

І навіть якщо він покаже, що все в порядку з якісним складом, все ж від жовтизни краще постаратися позбутися, адже вам навряд чи сподобається вигляд не відіпрати білизни або непривабливі розлучення на сантехніці. 

Експертиза покаже, чому в криниці вода жовта, і ви будете знати, чим це вам загрожує і як впоратися з проблемою. Затягувати з цим не варто, особливо якщо аналіз виявить присутність заліза або органіки.

Отже: 

• Вода з підвищеною концентрацією заліза шкідлива для здоров'я. Одновалентна залізо нестійко, потрапляючи в організм, воно вступає в реакцію з хімічними речовинами, необхідними для нормальної життєдіяльності. 

Разом вони утворюють абсолютно інші сполуки, які і можуть становити небезпеку. Тому таку воду не можна пити і використовувати для приготування їжі та напоїв. 

• Також не варто вмиватися іржавою водою, приймати ванну або душ, так як залізо може викликати дерматити та алергічні реакції. Мало того - воно може негативно вплинути на склад крові.

• Присутність органічних речовин, утворених в процесі гниття потрапила у воду органіки, не тільки змінює колір і запах води, а й робить її бактеріологічно небезпечною (см.Обеззаражіваніе води в колодязі - коли і як проводити). При її вживанні можливі розлади шлунка, кишкові інфекції й інші більш серйозні проблеми аж до отруєння. 

Порада. При неможливості проведення хімічного аналізу обов'язково фільтруйте і кип'ятіть воду перед використанням.

Висновок

Найчастіше пожовтіння води стає результатом неправильного догляду за колодязем, відсутності регулярних робіт з його очищення і ремонту. Щоб цього не відбувалося, рекомендується не рідше разу на рік проводити його профілактичний огляд для встановлення цілісності колодязної конструкції, замулювання дна, наявності в ньому сторонніх предметів і сміття. 

Також слід контролювати ефективність роботи систем водопідготовки, вчасно міняти фільтри і реагенти. Дізнатися про це докладніше можна з відео в цій статті.